Women’s Pro MMA Results for October

Posted: November 1, 2015 in Uncategorized

untitled1OCTOBER RESULTS

Friday – 2nd
– Yajaira Romo defeats Viridiana Gonzalez via Unanimous Decision at TSC 6: New Era

– Ashley Yoder defeats Angela Danzig via Armbar at 1:35 of round 1 at BAMMA: Badbeat 17

– Chaleur Jones defeats Diana Atkins via RNC at 2:13 of round 2 at Rumble in the Cage 51

– Stephanie Bragayrac defeats Maria Vega via RNC at 2:15 of round 1 at Explosion MMA 5

Saturday – 3rd
– Stephanie Frausto defeats Maria Andaverde via Armbar in round 2 at KOTC: Total Elimination

– Moriel Charneski defeats Trisha Clark via TKO in round 1 at KCFA: Fight for a Cure

– Micol di Segni defeats Danella Eliasov via Unanimous Decision at EFC 44

– Sarah Patterson defeats Erica Grover via Verbal Submission(strikes) in round 1 at SteelFist FN 37

– Erin Harpe defeats Jamie Driver via TKO at 3:23 of round 1 at Toe2Toe Fights 3

– Jennifer Gonzalez defeats Maria Russo via TKO in round 1 at CFA 7

UFC 192
– Julianna Peña defeats Jessica Eye via Unanimous Decision
– Rose Namajunas defeats Angela Hill via RNC at 2:47 of round 1

Sunday – 4th
– Colleen Schneider defeats Bryanna Fissori via Split Decision at Pancrase 270

– Stephanie Egger defeats Mara Borella via TKO(corner stoppage) at 5:00 of round 1 at Arena Fighting Games

Thursday – 8th
– ‘Dany Fenix’ defeats ‘Kekel Caverna’ via Unanimous Decision at NFC 9

Friday – 9th
– Jocelyn Jones-Lybarger defeats Zoila Frausto via Unanimous Decision at RFA 31

– Irina Mazepa defeats Ann Osman via TKO at 3:05 of round 1 at ONE Championship: Tigers of Asia

– Cheryl Chan defeats Alyssa Krahn via Split Decision at XFFC 7: Bad Blood

Saturday – 10th
– Jennifer Maia defeats Marta Souza via TKO in round 1 at Samurai Fight Combat 12

– Minna Grusander defeats Iman Darabi via Majority Decision at Fight Night Finland 10

– Lili Sophie Riesinger defeats Sylvia Nagel via KO(punch) in round 1 at We Love MMA 16

– Marianthi Samouhou defeats Roula Tasioula via Armbar at 1:43 of round 1 at ROMA 2

Sunday – 11th
– Viviane Araujo defeats Ana Karla Morais via Heel Hook at 3:35 of round 1 at Fight K: Aguia 1

Friday – 16th
– Shino VanHoose defeats Jody Reicher via Armbar at 1:53 of round 1 at ICF 22: Tough Enough to Fight in Pink

Saturday – 17th
– Danielle Taylor defeats Calie Cutler via TKO at 1:58 of round 1 at KOTC: Sinister Intentions

– Katarzyna Lubonska defeats Iren Racz via Armbar at 2:03 of round 1 at GSW 6

– Satoko Shinashi defeats Hee Da Choi via RNC at 2:30 of round 2 at DEEP 73: Impact

– Karine Silva defeats Bruna Rosso via TKO in round 2 at Aspera FC 25

– Andrea Lugo defeats Fanny Irurzo via Majority Decision at Beat Down MMA

– Montana Stewart defeats Katie Scharmer via RNC in round 2 at Savage Entertainment: Oktober Fist 4

– Laura Salazar defeats Arlean Coleman via Front Choke at 1:36 of round 1 at Gladiator Challenge

Copa Striker’s House 55
– Karol Nascimento defeats Pri Ferreira via Split Decision
– Ariane Lipski defeats Paula da Silva via TKO at 1:04 of round 1

Sunday – 18th
Shooto Brazil 58: BOPE
– Priscila Souza defeats Luciana Pereira via KO(punches) at 1:59 of round 2
– ‘Kakau Costa’ defeats Edivania Ailton via Unanimous Decision

Cascavel Top Fight 2
– Istela Nunes defeats Cynthia Cândido via KO(knees) at 3:42 of round 1
– Maria Oliveira defeats Karina Heiss via TKO at 1:00 of round 1

Friday – 23rd
– Lindsay Garbatt defeats Valeria Mejia via TKO at :25 of round 3 at HK 46

Eurasia Fight Nights
– Julia Berezikova defeats Rosy Duarte via TKO at 1:07 of round 2
– Anastasia Yankova defeats Chommanee Sor Taehiran via Armbar at 2:31 of round 1

Saturday – 24th
– Aisling Daly defeats Ericka Almeida via Unanimous Decision at UFC Fight Night 76

– Eeva Siiskonen defeats Zaira Dyshekova via Majority Decision at ACB 24

– Kalindra Faria defeats Geisa Sena via TKO in round 1 at FEMMAESP Cup 1

– Charmaine Tweet defeats Anna Barone via TKO at 3:20 of round 1 at Prestige FC 1: Atonement

– Sylwia Juśkiewicz defeats Klaudia Pawicka via TKO in round 2 at IFN 1

Jungle Fight 82
– Amanda de Lemos defeats Carolina Cunha via Guillotine Choke at 2:15 of round 1
– Monique Bastos defeats Jennifer Gonzalez via Triangle Choke at 3:40 of round 1

New Corpore Extreme 2
– Thaty Bergamaschi defeats Ana Beatriz Melo via TKO at 4:41 of round 2
– Paula Baack defeats Lohana Bahiense via RNC at 4:41 of round 3
– Nayara Hemily defeats ‘Kakau Costa’ via Unanimous Decision

Saturday – 31st
– Juliete de Souza defeats Denise Kielholtz via Armbar in round 1 at Torarica Summer Fights 1

– Katlyn Chookagian ‏defeats Sijara Eubanks via Unanimous Decision at CFFC 52

– Jin Tang defeats Mara Romero Borella via TKO in round 1 at Kunlun FC 33

– Jaquelline Santana defeats Wellen Taynara via TKO in round 2 at Jump Fight Show

*Rankings info supplied by the Unified Women’s MMA Rankings

————————————————————————————————————————————————————
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s