Thursday – 2nd
– Danielle Taylor defeats Maria Andaverde via Unanimous Decision at KOTC: Battle for the Belt
– Naomi Staller defeats Cinja Kiefer via TKO in round 1 at German Cagefight Championship 1
– Ketlen Vieira defeats Juliana Leite via TKO at 1:36 of round 2 at Circuito de Lutas Fight Night 4
Saturday – 4th
– Killastina Matatohi defeats Heather Martin via TKO at 1:51 of round 1 at Steelfist 28: Intensity
– Marta Souza defeats Natally Alves via TKO at :40 of round 1 at Metanoia Fight Combat 2
– Tabata Ricci defeats Graziele Ricotta via Unanimous Decision at BRFC 4
– Kanna Asakura defeats Naomi “Nachi” Okaki via Unanimous Decision at VTJ 6
Super Fight League 35: America
– Colleen Schneider defeats Brenda Gonzales via Unanimous Decision
– Cheryl Chan defeats Hadley Griffith via RNC at 2:04 of round 3
Friday – 10th
RFA 19
– Jocelyn Lybarger defeats Rebecca Ruth via Split Decision
– Cassie Rodish defeats Raquel Magdaleno via RNC at 4:50 of round 1
BAMMA: Badbeat 13
– Christina Marks defeats Melanie Lacroix via Unanimous Decision
– Alyssa Garcia defeats Misha Nassiri via Armbar at 2:04 of round 2
– Maria Rios defeats Ashley Yoder via Unanimous Decision
Saturday – 11th
– Helen Harper defeats Nayra Acosta via TKO at 4:47 of round 1 at SUFN 2
– Emily Corso defeats Katie Howard via RNC at 2:02 of round 2 at Prime Fighting 4
– Megan Anderson defeats Jodie Struzik via RNC at :30 of round 2 at Nitro MMA 12
Sunday – 12th
– Tais Machado defeats Sara Machado via TKO in round 3 at Dragon Fight 2
Friday – 17th
– Ann Osman defeats Aya Saeid Saber via TKO at 3:15 of round 1 at ONE FC: Roar of the Tigers
– Jozette Cotton defeats Holly Lawson via Unanimous Decision at Bellator 129
– Norma Rueda defeats Michelle Nicolini via Unanimous Decision at Legacy FC 36
Saturday – 18th
– Laura Balin defeats Luly Silva via Armbar in round 1 at Gladiatores MMA
– Erin McDougall defeats Lynnell House via Unanimous Decision at Rumble in the Cage 50
– Amber Stautzenberger defeats Kathina Catron via Armbar in round 1 at XKO 23
– Klaudia Key Ćwiek defeats Wiola Szewczyk via Standing Guillotine in round 1 at Grappler Fight Night 1
WMMAF World Championship
– Lena Ovchynnikova defeats Svetlana Gotsyk via RNC at 3:40 of round 3
– Svetlana Gotsik (Ukraine) defeats Маrta Carini (Italy) via Armbar in round 1
– Maria Chiana Bontun (Italy) defeats Olena Bondarenko (Ukraine) via TKO in round 2
Friday – 24th
– Marloes Coenen defeats Annalisa Bucci via RNC at :57 of round 3 at Bellator 130
– Brogan Walker defeats Yoo Jin Jung via Unanimous Decision at PXC 45
– Barbara Nalepka defeats Marzena Horoszko via TKO in round 1 at PLMMA 41
Saturday – 25th
– Summer Bradshaw defeats Mariah Prussia via TKO at 1:51 of round 2 at DFC 19: Fall Brawl 2014
– Mariana Morais defeats Geisyele Nascimento via Armbar in round 1 at Strikers House Cup 43
– Zhen Wei Foo defeats Rachael Short via Arm Triangle in round 1 at Malaysian Invasion 2
Gladiator Challenge: Aftershock
– Jessy Miele defeats Lissette Neri via Scraf Hold Armlock at 3:25 of round 1
– Bryanna Fissori defeats Catalina Madril via TKO at :33 of round 1
MMA Super Heroes 6 (Atomweight GP)
– Arielle Souza defeats Bianca Reis via RNC at :25 of round 1
– Bianca Reis defeats Amanda Torres via Unanimous Decision
– Janaisa Morandin defeats Arielle Souza via Unanimous Decision
Sunday – 26th
– Satoko Shinashi defeats Ye Jin Jung via TKO at 1:15 of round 1 at DEEP 69 Impact
*Rankings info supplied by the Unified Women’s MMA Rankings.